#Stop_sexтинг

  • unnamed
  • 240_F_113265933_MqxXBwgCbIIpDwLNJgnpNrRPBQRVbwlo

Для  сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет – це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

Психологічна служба школи спільно з інформаційно-освітньо кампанією #Stop_sexтинг прагне ознайомити учнів та їх батьків з шляхами та способами запобігання  актуальних ризиків у мережі Інтернет.  

Як захистити вашу дитину в онлайн-додатках?

Конфіденційність

Переконайтеся, що обліковий запис вашої дитини в додатку встановлений як приватний, щоб її сторінку могли бачити лише її реальні друзі.

Важливо говорити зі своєю дитиною про те, що вона публікує в Інтернеті та який контент створює. Нагадуйте їй, що вона не повинна ділитися особистою інформацією, такою як електронна пошта, номер телефону, номер школи чи фотографіями чи відео оголеного тіла та ін.

Підписники

Якщо обліковий запис у додатку приватний, то відео або зображення можуть бачити лише підписники. Підписники дитини – це переважно друзі та люди, яких вона знає в офлайні. Але іноді діти можуть дозволити незнайомцями слідкувати за їх сторінкою. Поговоріть з дитиною про те, хто може долучатися до її сторінки, і покажіть, як ігнорувати запити від людей, яких вона не знає, або як видалити вже існуючих незнайомих підписників.

Блокування

Покажіть дитині як повідомити або заблокувати контент, який її турбує або засмучує. Важливо нагадати своїй дитині, що вона може поговорити з вами чи іншими дорослими, яким вона довіряє, про все, що вона бачить в Інтернеті.

Безпечне спілкування у чатах

Спілкування у чатах – це можливість познайомитись та поговорити з людьми з різних куточків країни, але поруч з цим і велика небезпека, оскільки ми ніколи не знаємо, хто насправді перебуває з іншої сторони екрану.

Ми підготували ТОП правил спілкування в анонімних чатах, які дозволять попіклуватись про власну безпеку:

  • Пам’ятай, що все, що було написано в чаті, там і залишається. Ти не можеш відмінити якісь повідомлення чи безслідно їх видалити, оскільки інший користувач може в будь-який момент зробити скрін переписки та використовувати його у своїх цілях.
  • Не пиши, не відправляй, не говори того, що не хотілось би, щоб дізнались інші – родичі, друзі, однокласники, знайомі.
  • Не розповсюджуй інформацію про своє місце розташування (точна адреса проживання, навчання чи відпочинку).
  • Використовуй нік, який ніяким чином не пов’язаний з твоїм реальним ім’ям та прізвищем, а також не містить сексуалізованого підтексту.
  • Якщо хтось пише чи показує щось непристойне, то не відповідай на такі повідомлення та блокуй користувача.
  • Якщо розмова переходить на обговорення теми сексу, не підтримуй її. Це часто призводить до непередбачених наслідків, з якими тобі навряд чи хотілось би зіштовхнутись.
  • Якщо щось налякало чи викликало відчуття дискомфорту під час переписки з іншим користувачем, то повідом про це батьків чи дорослих, яким ти довіряєш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.